Humanitarna akcija - Projekt: Kumstvo

Autor: Dubravka Petković, 5. 11. 2013.

Dani kruha su posebniji po tome što su imali i humanitarni karakter. U nedjelju, 20.listopada, ispred župne crkve sv. Kuzme i Damjana u Fažani uslijedila je prodaja kruha i krušnih proizvoda. Kako je ta nedjelja bila i Misijska nedjelja u Crkvi prigodno je prikupljan novac za projekt „Kumstvo“ OŠ Fažana.

Škola će biti „kum“ dječaku Hermanu Ndombi iz Tanzanije koji živi u sirotištu zbog nedostatka odgovarajuće roditeljske skrbi. Ovome projektu svoju svesrdnu pomoć dala je ravnateljica škole Zora Markotić bez čije pomoći ovaj projekat nebi uspio. Humanitarna udruga „Kolajna ljubavi“ osnovala je sirotište sv.Ante u gradu Songea u Tanzaniji gdje se skrbi za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi ili za djecu koja uopće nemaju roditelja.

Našu akciju podržala je i Turistička zajednica Općine Fažana, župni Caritas, Dječji vrtić Sunce iz Fažane, učitelji iz škole te mnogi župljani župe, koji su svojim darovima podržali akciju. „Kumstvo“ je način kako jedna osoba, više njih ili pak cijela ustanova može malim darovima pomoći djetetu koje je u potrebi.

Godišnje kumstvo za školovanje jednog djeteta iznosi 120€. U našoj maloj akciji skupljeno je za sada 3710 kuna, a to je dovoljno za četiri godine školovanja našeg kumčeta Hermana. Nadamo se da ovaj projekt tu neće stati nego početi, te pridonijeti humanitarnom i misijskom radu svih ljudi dobre volje koji se brinu o ljudima u potrebi.

Davor Papratović, vjeroučitelj

Fotografije pogledajte u galeriji