Radionica za roditelje učenika osnovnih škola

Autor: Ana Karabaić, 12. 9. 2016.

Tijekom prvog polugodište ove školske godine u našoj školi će  se održati radionice za roditelje „Uspješno roditeljstvo“. Radionice će voditi psihologinje Udruge za osobni rast i razvoj „Odiseja“ iz Pule. Radionice su financirane iz proračuna za projekte  Istarske županije. Radionice su za roditelje besplatne.

ZAŠTO?

Uloga roditelja jedna je od najljepših ali i najtežih. Koliko smo u njoj uspješni?

Moje dijete odrasta i mijenja se. Mijenjaju se i njegove obaveze, okolnosti u školi ...

Jesmo li spremni pratiti promjene i nositi se s njima?

Tijekom školovanja naša se djeca susreću s novim izazovima – prelazak iz nižih u više razrede, iz osnovne u srednju školu, te nam se ponekad čini da ono što smo znali i dobro radili više ne vrijedi u novonastalim okolnostima.

Mnogo smo toga u životu naučili u raznim školama. Ali najvažniju ulogu, kako biti dobar roditelj, učimo cijeli život. Najbolji učitelj je zasigurno naše roditeljsko iskustvo, ali neka znanja i iskustva drugih mogu nam pomoći da naš odnos s djetetom bude još bolji.

ŠTO?

Radionice za roditelje su najbolji način za provjeru naših iskustava i učenje novih.

Teme naših susreta bile bi:

Kako se nositi sa strahovima i brigama koji su dio promjena u odrastanju djece i samih roditelja?

Kako bolje razumjeti i komunicirati sa svojim djetetom?

Kako ostati u što boljem odnosu sa svojim djetetom?

Kako razviti samopoštovanje kod djeteta?

Suradnja sa školom.

KAKO?

Radionice za roditelje provode se kroz osam (8)  susreta, jednom tjedno, u trajanju od dva sata. Radi se u grupama od najviše 15 roditelja. Svaki susret sadrži kratka predavanja nakon kojih slijedi diskusija, interaktivne grupne igre, učenje komunikacijskih vještina igranjem uloga, rad u malim grupama, parovima i individualan rad.

GDJE?

U školi koju polaze vaša djeca, u poslijepodnevnim satima.

Za informacije se obratite stručnom suradniku u školi, učitelju  ili razredniku vašeg djeteta.

Psihologinja: Irena Mosić Šajatović