Dragi učenici i roditelji!

Geografija je predmet koji povezuje sve predmete. Predmet koji povezuje sve ono što je stvorila priroda i čovjeka koji je s prirodom povezan. Predmet koji nas vodi na put oko svijeta i pokazuje nam sve ljepote naše planete! Na tom putu često vidimo koliko je priroda puna različitosti! Ta različitost u prirodnom svijetu kao i u ljudskom, u rasama, vjerama, jezicima i kulturama nam ukrašava ovu našu lijepu planetu i čini je jedinstvenim mjestom za život!

Povežimo se i mi sa prirodom na nastavi geografije i učinimo onoliko koliko možemo za zaštitu naše jedine planete, našeg doma!

Za lakše i jednostavnije učenje, na ovim stranicama pronaći ćete materijale i slijepe karte koje možete koristiti za ponavljanje i vježbu.

E-mail: kristina.klaric6@skole.hr

---------------------------------------------------------------------------

ZANIMLJIVOSTI!

Zanimljive stranice:

https://www.worldometers.info/world-population/ - broj rasta stanovnika

https://znam-neznam.info/odaberi-razred.html - kvizovi za ponavljanje

"Biseri" s pisanih provjera

Što je BDP? - Bruto državni posjed  (Bruto domaći proizvod)

Što je BDP? - Biro društveni proizvod

Kako se naziva morski pojas između RH i Italije koji dijeli crta sredine? - Epicentralni pojas (Epikontinentalni pojas)

Kako se naziva slijev u koji se ulijeva rijeka Dunav? - Crnogorski slijev (Crnomorski slijev)

Kakav je vjetar bura? - Bura puše na mahovine (na mahove)